Русия загуби от Словакия в мача от Евро-2016

Националният отбор на Русия загуби от Словакия в мача от втори кръг на груповата фаза на шампионата на Европа по футбол във Франция, съобщи в сряда (15 юни) “Взгляд“.

Мачът се проведе в Лил на стадиона „Пиер Мороа“. Първият гол вкара в 32-та минута нападателят на отбора на Словакия Владимир Вайс след пас от Марек Хамшик. В последната минута самият Хамшик след корнер вкара красив гол във вратата на Игор Акинфеев и резултатът стана 2:0. В 80-та минута Глушаков след комбинация с участието на Роман Широков и Олег Шатов направи резултата 2:1, който се запази до края на мача.

Напомняме, че в първата фаза мачът на Русия с Англия завърши с резултат 0:0, а Словакия загуби от Уелс с резултат 1:2.

Следващата игра на отбора на Русия ще бъде на 20 юни в Тулуза с отбора на Уелс.

В сряда президентът на Русия Владимир Путин обсъди с постоянните членове на Съвета за сигурност подготовката за Световното първенство по футбол в Русия през 2018 година, съобщи прессекретарят на президента Дмитрий Песков, предаде „Взгляд“.

„Беше проведен разговор за необходимостта да се извлекат поуки по въпросите на сигурността от френския опит в организирането на футболни мероприятия в контекста на продължаващата подготовка за Световното първенство по футбол в Русия през 2018 година“, цитира думите му РИА „Новости“.

В съвещанието участваха премиерът Дмитрий Медведев, ръководителят на администрацията на Кремъл Сергей Иванов, председателят на Съвета на федерацията Валентина Матвиенко, секретарят на Съвет за сигурността Николай Патрушев и неговият заместник Рашид Нургалиев, министърът на външните работи Сергей Лавров, министърът на вътрешните работи Владимир Колоколцев, министърът на отбраната Сергей Шойгу, директорът на ФСБ Александър Бортников, ръководителят на Службата за външно разузнаване Михаил Фрадков.

"Российская газета". Всички права запазени.

Този уебсайт използва "бисквитки". Кликнете тук , за да разберете повече.