Русия се срина до 38-мо място в класацията на ФИФА след Евро‘2016

Националният отбор по футбол на Русия се срина от 29-то до 38-мо място в класацията на ФИФА, след слабото си представяне на Европейското първенство по футбол във Франция, съобщи ТАСС в четвъртък (14 юли).

Националният отбор по футбол на Русия се срина от 29-то до 38-мо място в класацията на ФИФА, след слабото си представяне на Европейското първенство по футбол във Франция, съобщи  ТАСС в четвъртък (14 юли).

Миналия месец руският национален отбор загуби от Уелс с 0:3 в двубой от третата фаза на Евро‘2016 и не успя да се квалифицира за следващия етап. В груповите двубои Русия приключи мача с Англия с 1:1, но загуби от Словакия и Уелс (съответно с 1:2 и 0:3).

В обновената класация на ФИФА руският национален отбор по футбол събира 728 точки, което го нарежда само с едно място над най-лошия му резултат от декември 1998 година.

Португалия, която стана победител на Евро‘2016, след като би Франция с 1:0 в продълженията, се е изкачила от осмо до шесто място с 1266 точки.

Франция също подобри позициите си, като се изкачи от 17 до 7-мо място с 1189 точки.

"Российская газета". Всички права запазени.

Този уебсайт използва "бисквитки". Кликнете тук , за да разберете повече.