Русия завърши втория ден на Олимпиадата на 7-о място в общото класиране

Във втория ден ма XXXI Олимпийски игри в Рио де Жанейро руските спортисти спечелиха два сребърни и два бронзови медала, съобщи „Взгляд“ в понеделник (8 август).

На втория ден на игрите бяха раздадени 14 комплекта награди в дисциплините стрелба с лък, колоездене, скокове във вода, фехтовка, джудо, стрелба, плуване, вдигане на тежести. Лидери в общото класиране са спортистите от САЩ с 12 медала, включително три златни. Руският отбор е на седмо място с пет медала, сред които 1 златен.

Вторият медал на Олимпиадата за Русия неочаквано донесоха стрелците: рускините Виталина Бацарашкина и Екатерина Коршунова не само се класираха на финала, но го направиха с едни от най-добрите резултати.

На финала Коршунова се класира осма, а 19-годишната Бацарашкина сензационно завоюва среброто.

Рускините Ксения Перова, Инна Степанова и Туяна Дашидоржиева в неделя спечелиха сребро в отборното съревнование по стрелба с лък, като на финала отстъпиха пред корейките с 1-5.

Джудистката Наталия Козютина в неделя се класира трета във вдигане на тежести, категория до 52 кг, като донесе на женския отбор първия му олимпийски медал за последните 12 години.

Във фехтовката Тимур Сафин завоюва бронза в мач срещу британеца Ричард Круз.

"Российская газета". Всички права запазени.