Руският отбор за час и половина спечели четири златни медала на Олимпиадата в Рио и надмина Германия в общото класиране, като зае четвърто място по брой спечелени отличия, съобщи RT в неделя (21 август).

Към момента руснаците имат 53 медала – 17 златни, 17 сребърни и 19 бронзови.

В женския хандбален турнир на финала рускините победиха Франция с 22:19. Това е първото злато в съвременната история на женския хандбал в Русия.

Гимнастичките Маргарита Мамун и Яна Кудрявцева донесоха на Русия злато и сребро.

Победа в турнира по борба свободен стил в категория до 86 кг извоюва руският борец Абдулрашид Садулаев. На финала той победи турчина Селим Ясар с 5:0.

Руснакът Александър Лесун пък спечели златото в съвременния петобой, като събра 1479 точки. По време на състезанието Лесун постигна олимпийски рекорд в турнира по фехтовка.

"Российская газета". Всички права запазени.

Този уебсайт използва "бисквитки". Кликнете тук , за да разберете повече.