Националният отбор на Русия по хокей взе бронз на световното за младежи

6 януари 2017 г. Руски дневник

Младежкият националният отбор на Русия по хокей успя да победи Швеция и след оспорван мач с продължения взе бронзов медал от Световния шампионат за младежи в Канада, съобщи РИА „Новости“ в петък (6 януари).

Мачът се проведе в Монреал и завърши с резултат 2:1 (0:0, 1:1, 0:0, 1:0). За руснаците шайбата успяха да вкарат Кирил Капризов (в 21-та минута) и Денис Гурянов (в 61-та минута).

За младежкия национален отбор на Русия това е седма награда (или девета, ако се отчитат и победите на отбора на СССР). На предишния турнир Русия взе сребърен медал на този турнир.

На финала ще се срещнат Канада и САЩ, мачът ще се играе идния четвъртък местно време в Монреал.

Публикуването на цели текстове или части от тях от сайта "Руски дневник" се разрешава единствено при цитиране на източника - "Руски дневник".