Първо злато за българските гимнастички – новият ансамбъл би Русия в Москва

Посланикът на България в Москва Бойко Коцев награди нашите момичета на почетната стълбичка.

nbox.bg
В състезанието участваха само три отбора – Русия, България и Египет.

Ансамбълът на България по художествена гимнастика спечели първо злато, предаде онлайн изданието nbox.bg. Това се случи на Гран при в Русия. В състезанието участват само три отбора – Русия, България и Египет. Причината е, че повечето ансамбли все още не са готови с програмите си и на толкова ранен етап не дават заявки за турнири.

Нашите са в състав: Симона Дянкова, Лаура Траатс, Мадлен Радуканова, Ели Бинева и Теди Александрова, с треньор Весела Димитрова и помощник треньор Михаела Маевска. Момичетата изиграха съчетанието с пет обръча по музика на унгарския композитор Балаш Хаваси "Пролетен вятър" с една по-сериозна грешка. Имаше изпуснат обръч извън килима, а съдиите дадоха оценка 16,100 точки. За сравнение в петък на същото съчетание нашите получиха оценка 15,700 точки, като тогава използваха резервен уред заради изпускане извън килима.

Русия изигра слабо съчетание и заслужи оценка едва 14,300 точки. Египет остана на последно място.

Идеята на треньора Весела Димитрова за участието в Москва е състезателките да трупат опит и да покажат съчетанията на съдии и публика. Тепърва ще се изчистват грешките и класиранията все още не са най-важни.

По-късно се проведе вторият финал – на три топки и две въжета. Припомняме, че в многобоя България завоюва сребърен медал.

Така ансамбълът ни се прибира от Москва с три медала – златен на пет обръча, сребърен в многобоя и сребърен на три топки и две въжета.

В индивидуалната надпревара при жените Невяна Владинова не успя да спечели медал. Боряна Калейн взе сребро в многобоя в съпътстващия турнир "Алина Къп". Ансамбълът от девойки с треньори Мария Кънчева и Мариана Памукова спечели бронзов медал в многобоя.

Внимание! Всяко пълно или частично копиране на материали на Russia Beyond без писмено разрешение и директен линк към оригиналната публикация на Russia Beyond, включително от други електронни ресурси, ще се смята за грубо нарушение на Закона за защита на интелектуалната собственост на Руската федерация. Russia Beyond и медийният холдинг RT си запазват правото да реагират на подобни нарушения в различни държави, включително по съдебен ред.

Този уебсайт използва "бисквитки". Кликнете тук , за да разберете повече.