Екперт: Русия сама пусна Уругвай на първото място в групата

Global Look Press
Руският национален отбор излезе срещу Уругвай без най-добрите си футболисти в първото полувреме, поради което лесно получи три гола и загуби един играч.

Попаденията за Уругвай бяха отбелязани от Луис Суарес в 10-ата минута на мача, Черишев (автогол след изстрелът на Лашалт) на 23-ата минута и Кавани в 90-ата минута. Поради още един жълт картон, Смолников напуска мача в 36-ата минута, а руският национален отбор остава с 10 играчи на терена.

Руските спортни анализатори обръщат внимание на факта, че Русия започва тази игра, мислейки, че най-вероятно ще загуби.

"Не е много приятно, но е очевидно", пише Дмитрий Зеленов. "Имаме трима играчи, които са важни в тези положения и на това първенство - те са Головин, Марио Фернандес и Черишев. Двама от тях останаха на скамейката", продължава той и пита:"Не можем ли да поспорим дали не тръгнахме срещу себе си, като излязохме със Смолников и Миранчук, които не са напълно готови да играят от самото начало?"

"Очевидно е, че оптимална настройка в мача от осминафиналите за Черчезов е по-важна от положителния резултат срещу Уругвай. Вероятно онези 45 000 фена, които дойдоха на стадиона в Самара, имат различно мнение, но треньорът има право на своя концепция", казва анализаторът.

"Разбира се, мнозина биха искали да видят, че триумфът на руския национален отбор продължава, но той не може да трае вечно. Ако третият мач беше като първите два, руснаците щяха да летят твърде високо, "в горните слоеве на атмосферата", казва Зеленов, като отбелязва, че това със сигурност не е необходимо на плейофите.

Голямото поражение обаче също не е желателно. В първото полувреме Русия играе така, че резултатът може да бъде много по-лош. Руснаците са наясно, че Уругвай е най-силният отбор в тяхната група и ще бъде първия им истински противник на Световното първенство. Освен това, за разлика от първите два мача, в този руският национален отбор няма късмет. Първият пряк удар е почти дузпа, а при втория изстрел на Лашалт топката рикушира от Черишев - въпросът е дали Акинфеев може да направи нещо в тези два случая. Верен на отбора си, руският вратар прави всичко възможно, за да предотварти попадение, когато Суарес излиза пред него.

По всяка вероятност повратната точка е вторият жълт картон за Смолников, който идва по-малко от 10 минути след първия. Сенегалският съдия не проявява милост към руския национален отбор и го оставя с 10 играчи още през първото полувреме. Изразът "предимството на домакина" определено не важи в случая.

Все още е твърде рано да се каже, че Черчезов е избрал добра тактика. Във всеки случай, в мача срещу Уругвай, руският национален отбор е оставен без шанс през първото полувреме. Руснаците доброволно напускат първото място в групата и сами се отказват от позициите, които постигат в първите два мача. Въпреки това през второто полувреме Русия играе много по-добре и създава голови положения, според възможностите на намаления си състав.

Сенегалският съдия може да отсъди наказание, след като Годин удря Дзюба в лицето, но не го направи дори след видео повторение. А Дзюба се бори до края.

Руснаците имат шансове през второто полувреме. Самедов по някаква причина изпълнява лош свободен удар. В противен случай резултатът може да е най-малко 1:2, но вместо това се случва обратното - 0:3.

"Надяваме се и вярваме, че на осминафиналите нашият национален отбор ще се представи по друг начин", казва руският спортен анализатор.

А знаете, ли че колумбийски фенове спасиха човек от удавяне във Волга?

Внимание! Всяко пълно или частично копиране на материали на Russia Beyond без писмено разрешение и директен линк към оригиналната публикация на Russia Beyond, включително от други електронни ресурси, ще се смята за грубо нарушение на Закона за защита на интелектуалната собственост на Руската федерация. Russia Beyond и медийният холдинг RT си запазват правото да реагират на подобни нарушения в различни държави, включително по съдебен ред.

Този уебсайт използва "бисквитки". Кликнете тук , за да разберете повече.