Русия пише история: "Сборная" на четвъртфинал в Мондиал-2018

Grigory Dukor/Reuters
В Мондиал-2018 Русия за първи път в историята на Световната купа преминава в четвъртфиналите на първренството след тежък мач срещу Испания на стадион "Лужники" в Москва!

Националният отбор на Русия поведе в мача от плейофите на "домашния" Световен шампионат по футбол – на стадион "Лужники", където след оспорвана игра победи Испания. В редовното време отборите завършиха с равен резултат – 1:1 – след продълженията не се радваха на промяна. Затова пък изходът се реши в серия от дузпи, в които пролича надмощието на руския вратар Игор Акинфеев.

Първият гол в 11-та минута вкара защитникът на "Реал Мадрид" Серхио Рамос. В последствие обаче беше вписан като автогол на Сергей Игнашевич.

В края на първото полувреме резултатът изравни Артьом Дзюба, който вкара от дузпа.

Нито в редовното време, нито в 30-минутните продължения от мача излезе победител, затова решаващият резултат в полза на руснаците дойде едва след дузпите. Русия никога в историята не е участвала в този етап от международните турнири.

В серията дузпи вратарът на националите Игор Акинфеев двукратно отби топката след удари на испанците и така поведе руския отбор в ¼ финалите на Световното първенство. От руска страна нямаше пропусната дузпа.

Съперникът на руския отбор за четвъртфиналите ще се определи от мача Хърватия-Дания, който предстои да гледаме от 21:00 тази вечер (1 юли). Следващият двубой на Русия ще се проведе на 7 юли в Сочи.

Внимание! Всяко пълно или частично копиране на материали на Russia Beyond без писмено разрешение и директен линк към оригиналната публикация на Russia Beyond, включително от други електронни ресурси, ще се смята за грубо нарушение на Закона за защита на интелектуалната собственост на Руската федерация. Russia Beyond и медийният холдинг RT си запазват правото да реагират на подобни нарушения в различни държави, включително по съдебен ред.

Този уебсайт използва "бисквитки". Кликнете тук , за да разберете повече.