Reuters
Националният отбор на Русия се превърна в 12-кратен световен шампион по хокей с топка.

По време на целия мач срещу Швеция руският отбор не поведе, но в продължението, благодарение на силната си воля, играчите грабнаха победата в драматичен финал.

Така руснаците станаха 12-кратен световен шампион, побеждавайки националния отбор на Швеция в продължението с 6:5. Мачът бе много труден.

Руснаците получиха първия гол във втората минута, а след 10-ата минута Евгений Дергаев изравни резултата с дузпа. В края на полувремето шведите се възползваха от по-малкото играчи в руския национален отбор и вкараха още два гола, извеждайки резултата до 3:1.

През второто полувреме руснаците играха много по-добре, по-уверено и по-мотивирано. След няколко атаки Алмаз Миргазов намали преднината на Швеция до 2:3. След три минути обаче домакините увеличиха преднината си, а в 71-та минута Русия отново отбеляза с гол на Дергаев.

Скандинавците демонстрираха брилянтен гол в края на мача и напреднаха с 5:3, но руснаците бързо реагираха с прецизно попадение на Миргазов (4:5).

Само няколко секунди преди края на мача Юрий Викулин изравни и така спечели допълнително време за отбора си. В 102-ата минута от продължението Миргазов вкара гол.

Русия стана световен шампион за 12-и път, на практика защитавайки титлата си, защото на предишното Световно първенство руснаците отново бяха първи.

Предопределен да печели: надникнете в хокейните нощи на Путин!

Внимание! Всяко пълно или частично копиране на материали на Russia Beyond без писмено разрешение и директен линк към оригиналната публикация на Russia Beyond, включително от други електронни ресурси, ще се смята за грубо нарушение на Закона за защита на интелектуалната собственост на Руската федерация. Russia Beyond и медийният холдинг RT си запазват правото да реагират на подобни нарушения в различни държави, включително по съдебен ред.

Този уебсайт използва "бисквитки". Кликнете тук , за да разберете повече.