Руският хокеист Иля Ковалчук в дуел с германеца Дани аус ден Биркен.

Ким Кюнг-Хун/Reuters
Хокейният отбор на Русия извоюва победа срещу Германия на финала на Зимните олимпийски игри в Пьонгчанг с резултат 4:3.

Победният гол бе дело на 18-годишният Кирил Капризов. Преди това Никита Гусев направи две успешни попадения в противниковата мрежа, а Вячеслав Войнов направи един точен удар, съобщи "Взгляд".

Мачът завърши с резултат 4:3 за руснаците (1:0, 0:1, 2:2, 1:0). Русия поведе половин секунда преди края на първата част, а във втората Феликс Шюц отбеляза за противниковия отбор. Шест минути преди края на третата част руснаците отново поведоха благодарение на Никита Гусев, но Доминик Кагун и Йонас Мюлер отвърнаха с две бързи шайби. Резултатът само две минути и половина преди края на срещата бе 2:3 за немците, но Никита Гусев изравни само 55 секунди преди финала.

В допълнителното време Кирил Капризов запрати победната шайба в противниковата врата.

Това е първата победа на руските хокеисти на Олимпиада от 1992 г. – тогава златото завоюва обединения отбор на ОНД. Отборът на СССР има седем триумфа на Игрите.

За руснаците това е второто злато на Олимпиадата в Пьонгчанг – първата победа донесе фигуристката Алина Загитова.

За немските хокеисти сребърният медал на Игрите е най-високото им постижение в историята.

Внимание! Всяко пълно или частично копиране на материали на Russia Beyond без писмено разрешение и директен линк към оригиналната публикация на Russia Beyond, включително от други електронни ресурси, ще се смята за грубо нарушение на Закона за защита на интелектуалната собственост на Руската федерация. Russia Beyond и медийният холдинг RT си запазват правото да реагират на подобни нарушения в различни държави, включително по съдебен ред.

Този уебсайт използва "бисквитки". Кликнете тук , за да разберете повече.