5 причини, поради които тази Световна купа ще бъде запомнена като най-добрата

Getty Images
И не само защото отборът на Русия стигна до четвъртфиналите за първи път в историята!

Неочаквани резултати и драматични игри

Пълният колапс на германците и неуспехът им да продължат след груповите фази беше шок за всички. Последните победители в Световното първенство отбелязаха само два гола по време на лошата си игра на руска земя.

На предишните 16 шампионата германците са отпадали преди осминафиналите само два пъти: в Бразилия през 1966 г., когато отборът губи талисмана си Пеле заради контузия, както и с италианците през 1950 година.

Други държави също показаха неочаквани резултати тази година. Аржентина спечели само една точка от първите си два мача: загубата с 3:0 от Хърватия ще се помни дълго. Полша, която се очакваше да отпадне заедно с Колумбия, загуби всяка надежда да стигне до следващия етап след първите си два мача. Изненадващо за всички - Бразилия се бори срещу Коста Рика, докато Испания не беше толкова впечатляваща срещу Мароко, а Португалия се измъчи в играта с Иран.

Всичко това изглежда невероятно, съдейки по прогнозите на букмейкърите преди Световната купа.

Само 1 равенство в груповите фази

В първите 20 мача на Световното първенство не са отбелязани равенства за първи път от 1954 година насам.

От 48 групови мача само един мач приключи с равенство, което означава много голове - някои от които бяха наистина грандиозни.

Очаквайте още поне толкова.

Повече време за контузии = повече драма

На този турнир имаше повече добавено време и 13 гола, отбелязани в продълженията. Седем от тях или изравниха, или спечелиха мача, оставяйки феновете на нокти до последните няколко секунди - това е безценно.

По отношение на игрите Испания срещу Мароко и Португалия срещу Иран, головете, отбелязани в последните минути, определиха кой от отборите ще отпадне от групата.

Технологията ВАР

Технологията ВАР се използва за първи път по време на този шампионат и, въпреки че понякога забавя игрите, тя добавя напрежение. Реферът вече може да вземе големите решения с помощта на екип, който следи терена на забавен кадър от няколко ъгъла, за да е сигурен, че мачът ще бъде справедлив.

Първото наказание на тази Световна купа бе дадено, след като съдията се консултира с ВАР по време на мача Франция-Австралия.

Русия пише история

За първи път в съвременната история на Руската федерация, националният отбор печели място в четвъртфиналите след историческа победа над Испания.

Русия опроверга всички шеги, които преди турнира я описваха като слаб противник.

Путин поздрави отбора на Русия с победата над Испания в 1/8 финалите на Мондиал-2018!

Внимание! Всяко пълно или частично копиране на материали на Russia Beyond без писмено разрешение и директен линк към оригиналната публикация на Russia Beyond, включително от други електронни ресурси, ще се смята за грубо нарушение на Закона за защита на интелектуалната собственост на Руската федерация. Russia Beyond и медийният холдинг RT си запазват правото да реагират на подобни нарушения в различни държави, включително по съдебен ред.

Този уебсайт използва "бисквитки". Кликнете тук , за да разберете повече.