Руските хокеисти отиват на полуфинал на Световното, след като победиха отбора на САЩ

Reuters

Руските хокеисти победиха отбора на САЩ с 4:3 на четвъртфинала на Световното първенство, който се състоя на арена "Ондрей Непела" в Братислава, Словакия, съобщи онлайн изданието sovsport.ru.

Точни с шайбата от руснаците бяха Никита Гусев (2-а минута), Михаил Сергачев (15), Кирил Капризов (41 и Михаил Григоренко (47). От американците отбелязаха Брейди Шей (22), Ноа Хънифин (45) и Алекс Дебринкет (57).

Полуфиналът ще се проведе на 25 май.

На груповия етап на първенството руският отбор победи Норвегия (5:2), Австрия (5:0), Чехия (3:0), Италия (10:0), Латвия (3:1), Швейцария (3:0) и Швеция (7:4). Така със седем победи руснаците събраха 21 точки и приключиха този етап на първо място в група B.

Преди четвъртфиналната среща американците се заканиха, че ще "провалят плановете на руснаците и ще ги накарат да се разочароват".

Гледайте и това ВИДЕО: Вратарят на руския хокеен отбор е твърде тежък, за да ходи до леда!

Внимание! Всяко пълно или частично копиране на материали на Russia Beyond без писмено разрешение и директен линк към оригиналната публикация на Russia Beyond, включително от други електронни ресурси, ще се смята за грубо нарушение на Закона за защита на интелектуалната собственост на Руската федерация. Russia Beyond и медийният холдинг RT си запазват правото да реагират на подобни нарушения в различни държави, включително по съдебен ред.

Този уебсайт използва "бисквитки". Кликнете тук , за да разберете повече.