Националният отбор на Русия по хокей достигна полуфинал на световното

Хокейния национален отбор на Русия победи Германия като домакин и така си осигури участие в полуфинала на световното първенство по хокей, съобщи РИА „Новости“ в четвъртък (19 май).

Хокейният национален отбор на Русия победи Германия като домакин и така си осигури участие в полуфинала на световното първенство по хокей, съобщи РИА „Новости“ в четвъртък (19 май).

Срещата беше четвърт финал и завърши с резултат 4:1 (0:1, 3:0, 1:0) в полза на домакините. В състава на руския отбор с дубъл се отметна Вадим Шипачев в 21-вата и 35-тата минути. За руския отбор голове вкараха още Евгений Дадонов (28) и Александър Овечкин (43), за когото тази шайба стана дебютна за турнира. При немците се отличи Патрик Раймер (5)

Отборът на треньора Олег Знарка отива на полуфинален мач, който ще се играе на 21 май в Москва, когато ще се срещне на леда с националния отбор на Финландия.

"Российская газета". Всички права запазени.

Този уебсайт използва "бисквитки". Кликнете тук , за да разберете повече.