ЦСКА стана шампион на Русия по футбол за шести път

Московският ЦСКА за шести път стана шампион на Русия по футбол. За това съобщи официалният сайт на Руската Висша лига в събота (21 май), цитиран от Лента.ru.

Московският ЦСКА за шести път стана шампион на Русия по футбол.  За това съобщи официалният сайт на Руската Висша лига в събота (21 май), цитиран от Лента.ru.

В последния мач от 30-ия кръг от националния шампионат в Казан, ЦСКА победи „Рубин“ с резултат от 1:0. Авторът на победния гол в 19-тата минута стана Алан Дзагоев. Герой на мача бе армейският вратарят Игор Акинфеев, който в последния момент спаси два пъти подред отбора от гол на противника.

„Ростов“ победи „Терек“ с резултат от 2:0 и се нареди на второто място, даващо му право да играе в Шампионска лига, „Зенит“ разгроми „Динамо“ с 3:0 и се нареди на третото място.

На четвъртата позиция застана „Краснодар“, който победи „Амкар“ с 1:0, а на пето място остана „Спартак“, който отстъпи срещу „Уфа“ с 1:3.

ЦСКА е бил шампион на Русия през 2003 г., 2005 г., 2006 г., 2013 г., 2014 г. и 2016 година.

"Российская газета". Всички права запазени.

Този уебсайт използва "бисквитки". Кликнете тук , за да разберете повече.