Русия вече е на пето място по брой спечелени медали на Олимпиадата

Един златен и един сребърен медал спечелиха руските спортисти в сряда (9 август) - четвъртия ден на XXXI Олимпийски игри в Рио де Жанйеро, съобщи РИА „Новости“.

Един златен и един сребърен медал спечелиха руските спортисти във вторник (9 август) - четвъртия ден на XXXI Олимпийски игри в Рио де Жанйеро, съобщи РИА „Новости“.

Общо бяха раздадени 15 комплекта отличия: в гребния слалом, скок във вода, конен спорт, фехтовка, спортна гимнастика, джудо, стрелба, плуване и вдигане на тежести.

Лидер в общата класация са американците с 26 медала. Руският отбор е на пето място с 12 награди.

Джудистът Хасан Халмурзаев донесе на Русия злато в категория до 81 кг., след като на в решителната схватка победи американеца Травис Стивънс.

Женският отбор на Русия по спортна гимнастика завоюва сребро в отборното първенство на Игрите. И тук златото отиде при американците, а японките се класираха трети.

"Российская газета". Всички права запазени.

Този уебсайт използва "бисквитки". Кликнете тук , за да разберете повече.