Руският отбор спечели състезанието "Авиадартс"

Наука и технологии
RUSSIA BEYOND БЪЛГАРИЯ
Руският отбор победи в конкурса "Авиадартс" на Международните армейски игри 2021, съобщава министерството на отбранта на Русия. В предишните руският отбор отново зае първо място, а през 2017 г. си го подели с Китай.

"Руските екипажи спечелиха в номинациите за бомбардировъчна, щурмова, далечна авиация и армейска авиация на бойни и транспортно-бойни вертолети. Това им позволи да спечелят общоотборната надпревара и да вземат купата на състезанието", пише в съобщението, цитирано от РИА "Новости".

Най-добри в руския отбор бяха екипажите на модернизирания бомбардировач Су-34 от Липецк, щурмовака Су-25СМ3 от Краснодарския край, стратегическия бомбардировач Ту-22М3 от Иркутска област, ударния вертолет Ми-28Н и тези на транспортно-бойния вертолет Ми-8АМТШ от Ростовска област.

Състезанията на изтребителната авиация и военнотранспортната авиация спечелиха летци от Китай на самолетите J-10 и Y-9. Китайците завоюваха и две втори места в далечната и бомбардировъчната авиация и трето място във военнотранспортната авиация.

Екипажите на Военновъздушните сили (ВВС) на Беларус спечелиха три комплекта сребърни медали в номинациите "щурмова авиация" и "армейска авиация на бойни и транспортно-бойни вертолети".

Церемонията по закриване на конкурса и награждаване на победителите и призьорите ще се състои на разянското летище Дягилево тази събота.

А знаете ли, че в "АрМИ 2021" участват рекорден брой жени-военнослужещи!