Живот
RUSSIA BEYOND БЪЛГАРИЯ
Хокейният отбор на Русия извоюва победа срещу Германия на финала на Зимните олимпийски игри в Пьонгчанг с резултат 4:3.

Победният гол бе дело на 18-годишният Кирил Капризов. Преди това Никита Гусев направи две успешни попадения в противниковата мрежа, а Вячеслав Войнов направи един точен удар, съобщи "Взгляд".

Мачът завърши с резултат 4:3 за руснаците (1:0, 0:1, 2:2, 1:0). Русия поведе половин секунда преди края на първата част, а във втората Феликс Шюц отбеляза за противниковия отбор. Шест минути преди края на третата част руснаците отново поведоха благодарение на Никита Гусев, но Доминик Кагун и Йонас Мюлер отвърнаха с две бързи шайби. Резултатът само две минути и половина преди края на срещата бе 2:3 за немците, но Никита Гусев изравни само 55 секунди преди финала.

В допълнителното време Кирил Капризов запрати победната шайба в противниковата врата.

Това е първата победа на руските хокеисти на Олимпиада от 1992 г. – тогава златото завоюва обединения отбор на ОНД. Отборът на СССР има седем триумфа на Игрите.

За руснаците това е второто злато на Олимпиадата в Пьонгчанг – първата победа донесе фигуристката Алина Загитова.

За немските хокеисти сребърният медал на Игрите е най-високото им постижение в историята.