Русия пише история: "Сборная" на четвъртфинал в Мондиал-2018

Живот
RUSSIA BEYOND БЪЛГАРИЯ
В Мондиал-2018 Русия за първи път в историята на Световната купа преминава в четвъртфиналите на първренството след тежък мач срещу Испания на стадион "Лужники" в Москва!

Националният отбор на Русия поведе в мача от плейофите на "домашния" Световен шампионат по футбол – на стадион "Лужники", където след оспорвана игра победи Испания. В редовното време отборите завършиха с равен резултат – 1:1 – след продълженията не се радваха на промяна. Затова пък изходът се реши в серия от дузпи, в които пролича надмощието на руския вратар Игор Акинфеев.

Първият гол в 11-та минута вкара защитникът на "Реал Мадрид" Серхио Рамос. В последствие обаче беше вписан като автогол на Сергей Игнашевич.

В края на първото полувреме резултатът изравни Артьом Дзюба, който вкара от дузпа.

Нито в редовното време, нито в 30-минутните продължения от мача излезе победител, затова решаващият резултат в полза на руснаците дойде едва след дузпите. Русия никога в историята не е участвала в този етап от международните турнири.

В серията дузпи вратарът на националите Игор Акинфеев двукратно отби топката след удари на испанците и така поведе руския отбор в ¼ финалите на Световното първенство. От руска страна нямаше пропусната дузпа.

Съперникът на руския отбор за четвъртфиналите ще се определи от мача Хърватия-Дания, който предстои да гледаме от 21:00 тази вечер (1 юли). Следващият двубой на Русия ще се проведе на 7 юли в Сочи.