След загубата от Белгия: японците почистиха съблекалнята си и оставиха съобщение "спасибо"

Живот
RUSSIA BEYOND БЪЛГАРИЯ

На Световното първенство в Ростов на Дон преди два дни се срещнаха представителите на Белгия и Япония. В началото на второто полувреме японците водеха с два гола, въпреки че белгийците бяха смятани за фаворити. Те обаче успяха да обърнат играта и да постигнат победоносен гол в последната минута от добавеното време. По този начин, с резултат 3:2, си осигуриха място на четвъртфиналите на турнира, като изпратиха японците вкъщи.

Координаторът на Международната футболна федерация Присила Янсен написа в Twitter, че, след това поражение, японските играчи са останали на терена, за да благодарят на феновете, които ги аплодирали по време на цялата игра. Те също така почистили пейката на резервните играчи и съблекалнята си, а след това оставили съобщение, в което пишело "благодаря" на руски. Янсен премахна публикацията си няколко часа по-късно по неизвестни причини.

Японските фенове се присъединяват към изчистването на "Ростов Арена" и дори си носят пликове за боклук.

Защитникът на японския национален отбор Мая Йошида обясни, че техните играчи са свикнали да чистят.

"Мога само да кажа, че в нашите съблекални е по-чисто, отколкото в тези на футболните клубове на Английската Висша лига. Имаме обаче едно правило, което следваме. Играем игри тук, борим се на футболното игрище, но в същото време ние представляваме страната си - Япония. И това трябва да стане с достойнство. Феновете демонстрираха всичко това много добре", заключи Йошида.

Вижте как хиляди руснаци отпразнуваха победата на "Сборная" из центъра на Москва!