Живот
RUSSIA BEYOND БЪЛГАРИЯ
Националният отбор на Русия се превърна в 12-кратен световен шампион по хокей с топка.

По време на целия мач срещу Швеция руският отбор не поведе, но в продължението, благодарение на силната си воля, играчите грабнаха победата в драматичен финал.

Така руснаците станаха 12-кратен световен шампион, побеждавайки националния отбор на Швеция в продължението с 6:5. Мачът бе много труден.

Руснаците получиха първия гол във втората минута, а след 10-ата минута Евгений Дергаев изравни резултата с дузпа. В края на полувремето шведите се възползваха от по-малкото играчи в руския национален отбор и вкараха още два гола, извеждайки резултата до 3:1.

През второто полувреме руснаците играха много по-добре, по-уверено и по-мотивирано. След няколко атаки Алмаз Миргазов намали преднината на Швеция до 2:3. След три минути обаче домакините увеличиха преднината си, а в 71-та минута Русия отново отбеляза с гол на Дергаев.

Скандинавците демонстрираха брилянтен гол в края на мача и напреднаха с 5:3, но руснаците бързо реагираха с прецизно попадение на Миргазов (4:5).

Само няколко секунди преди края на мача Юрий Викулин изравни и така спечели допълнително време за отбора си. В 102-ата минута от продължението Миргазов вкара гол.

Русия стана световен шампион за 12-и път, на практика защитавайки титлата си, защото на предишното Световно първенство руснаците отново бяха първи.

Предопределен да печели: надникнете в хокейните нощи на Путин!