История пред очите ни: руската фигуристка Трусова постави рекорд на Олимпийските игри (ВИДЕО)

Живот
RUSSIA BEYOND БЪЛГАРИЯ
За първи път в историята на най-големия международен турнир бяха изпълнени пет четворни скока! Рекордът постави руската фигуристка Александра Трусова, известна като "руската ракета"!

Тя постави рекорд и стана първата фигуристка, изпълнила пет четворни скока, пише mk.ru.

Трусова допусна малки грешки при четворен тулуп и комбинация от двоен аксел с троен тулуп, но все пак стана лидер във волната програма със 177,13 точки, като изпревари корейската фигуристка Ю Ен със 142,75 точки.

В кратката програма Трусова зае четвърто място със 74,60 точки. Фигуристката падна при изпълнение на троен аксел. Първо и второ място в кратката програма взеха рускините Камила Валиева и Анна Шчербакова с по съответно 82,16 и 80,20. Топ 3 пък затвори от японката Каори Сакамото с резултат от 79,84 точки.

В общото класиране Александра Трусова спечели сребърен медал на Олимпиадата през 2022 година. Първото място зае сънародничката ѝ Анна Шчербакова, а бронзът отиде при Каори Сакамото от Япония. Камила Валиева падна два пъти във волната програма и зае четвъртото място.

Научете коя е Камила Валиева, олимпийската шампионка по фигурно пързаляне за 2022 в отборната надпревара!