Русия се пребори с Украйна и грабна златото на финала на сабя в Рио

Русия победи Украйна на финала на сабя (отборно, жени) на олимпийския турнир по фехтовка в Рио, съобщи в неделя (14 август) ТАСС.

Рускините в състав София Великая, Юлия Гаврилова, Яна Егорян и Екатерина Дяченко нанесоха поражение на украинките Алина Комащук, Олга Харлан, Елена Кравацка и Елена Воронина с резултат 45:30.

За 31-годишната Великая това е първо олимпийско злато в забележителната й спортна кариера.

Тя е седемкратен световен и 11-кратен европейски шампион, както и двукратен олимпийски вицешампион.

Егорян пък печели второ златно отличие в Рио, след като триумфира и в индивидуалната надпревара, побеждавайки на финала именно Великая.

Русия завоюва общо седем медал на олимпийския турнир по фехтовка в Рио - четири златни, един сребърен и два бронзови. Бронзовите отличия на сабя отборно, жени останаха за представителките на САЩ, които в малкия финал победиха Италия с 45:30.

Председателят на Руската федерация по фехтовка заяви, че не е имало политически последствия от последните състезания по сабя за жени между отборите на Русия и Украйна.

„Бих искал да отбележа, че ние се сблъскваме с един много сериозен съперник“, каза той.

В събота мъжкият отбор по фехтовка донесе на Русия пети златен медал от XXXI Олимпийски игри в Рио де Жанйеро, като победи Франция във финала с 45-41 туша.

"Российская газета". Всички права запазени.

Този уебсайт използва "бисквитки". Кликнете тук , за да разберете повече.